• Konkurs recytatorski

• 25 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły: Amelia Strzoda 1b, Lena Gradus 3c i Franek Zwierzchowski 2b uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Poetycki zwierzyniec” organizowanym przez SP 18 w Tychach dla uczniów klas 1-3.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele 14 tyskich szkół. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach : klasy 1, klasy 2 i klasy 3. Poziom konkursu był bardzo wysoki i Jury niewątpliwie miało trudny orzech do zgryzienia przy podejmowaniu werdyktu.

Z radością informujemy, że Amelia Strzoda przygotowana przez panią Agnieszkę Józefowską zajęła II miejsce w kategorii klas 1.

Wszystkim gratulujemy pięknych recytacji!   Facebook!

• Książka to skarb

• W kwietniu siódmy raz spotkali się bibliotekarze z uczniami klas 2 i 3 w ramach innowacji „Książka to skarb – niezwykłe formy i rodzaje książek”. Czym tym razem książki zaskoczyły? Zaprezentowano książki z innych materiałów niż papier np. gumowe, plastikowe, czy z wystającą z książki postacią uszytą z materiału. W jednej z książek przypomniano bardzo starą technikę animacji ombro sinema, opartą na iluzji optycznej - dołączona plastikowa folia pozwalała ożywić ilustracje. Bardzo podobały się dzieciom książki bez tekstu, ale z mnóstwem historii, które każdy uczeń mógł opowiedzieć inaczej. Były książka, którą czyta się z dwóch stron, a puenta jest w samym środku. Jedna z książek kryła swą zawartość i dopiero przy użyciu latarki i podświetleniu stron można było ją odkryć. Były również książki z dźwiękiem oraz ta sam książka w wielu wydaniach. Wielkie zainteresowanie wzbudziła książka dla osób niewidomych pisana sześciopunktowym alfabetem Braill’a. Na koniec za pomocą haftu diamentowego uczniowie pisali soje imię alfabetem Braill’a, wykonywali również zakładkę do książki z elementami haftu diamentowego. Facebook!

• Królowa Matematyka

• Uczniowie klasy 3c zaprezentowali kolegom z klas 1-3 oraz swoim rodzicom program artystyczny pt. „Królowa matematyka!”. Trzecioklasiści recytowali matematyczne wiersze, śpiewali piosenki oraz grali na instrumentach perkusyjnych. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, bardzo się im podobało i niecierpliwością czekają na następne. Facebook!

• Książka to skarb - spotkanie 6

• Szósty raz spotkali się bibliotekarze z uczniami klas 2 i 3 w ramach innowacji „Książka to skarb – niezwykłe formy i rodzaje książek”. Tym razem podczas zajęć prezentowano i czytano uczniom książki, w których znajdują się ruchome elementy – przesuwane w formie harmonijki, poruszające się postacie, magiczne koło, papierowa latarka itp. Ta forma książek bardzo się dzieciom podobała, po zajęciach również przychodziły do biblioteki oglądać i czytać te książki. Uczniowie w ramach zajęć wykonali koperty z wyskakującą wiadomością do wiosny z prośbą o szybkie przybycie. Facebook!

• Poezja, która nas łączy

• Troje uczniów z klasy 3c: Lena Gradus, Berenika Lisowiec i Antoni Sojka przez 4 tygodnie uczestniczyło w bibliotece szkolnej w zajęciach przygotowujących do konkursu czytelniczego pt. „Poezja która nas łączy” zorganizowanego przez SP 6 w Tychach. Uczniowie pod opieką bibliotekarzy czytali wiersze Tuwima i Brzechwy (łącznie 34 wiersze) i starali się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. 15 marca odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy w formie online, a w Światowym Dniu Poezji 21 marca ogłoszono wyniki. Jak poinformowali organizatorzy poziom konkursu był bardzo wysoki, a różnice między uczestnikami niewielkie i choć naszym uczniom nie udało się wejść na podium pięknie się zaprezentowali.Gratulujemy wiedzy! Facebook!

• Poetycki zwierzyniec

• 21 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski „Poetycki zwierzyniec”. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas 1-3. Uczniowie recytowali wiersze, w których główną rolę grały zwierzęta. Jury wyłoniło zwycięzców:

Klasy 1: I miejsce – Rozalia Strzoda 1b, II miejsce – Dagmara Wójcik 1b, III miejsce – Magdalena Repeć 1b

Klasy 2: I miejsce – Franciszek Zwierzchowski 2b, II miejsce – Gabriel Rapacz 2b, III miejsce – Bianka Homainczyk 2c

Klasy 3: I miejsce – Lena Gradus 3c, II miejsce – Dominik Dutka 3b, III miejsce – Berenika Lisowiec 3c

Laureaci pierwszych miejsc wezmą udział w konkursie międzyszkolnym.

Wszystkim gratulujemy pięknych występów. Facebook!